Ürün sepete eklendi
Ürün favori eklendi

Alışveriş Sepeti

Anatolian Natural Cure

İndirimli Tutar 0 TL
Toplam Tutar 0 TL

Ürünleri Ara

Anatolian Natural Cure;

Ülkemizin el değmemiş bozunmamış, doğasında doğal ortamında yetişen, bulunduğu bölgeye, yetiştiği coğrafyaya has, az bulunur, endemik bitki türlerinin, yetiştiği ortama zarar vermeden, neslini tehlikeye düşürmeden, doğadan toplanan şifalı, tıbbi ve aromatik bitkilerin, buhar distilasyonu yoluyla, uçucu yağlarını (essential oils) ve aromatik sularını, azami derecede temizlik ve hijyen koşullarına uyarak, uçucu yağ ve hidrosol olarak şişeleme, son tüketiciye güvenli şekilde ulaşmasını sağlayan bir oluşumdur.

Tıbbi ve aromatik uçucu yağ özelliğine sahip yağlar ve hidrosoller (yağ oranı düşük aromatik su), Kastamonu Merkez yerleşkesinde bulunan Şahin İNCEDEMİROĞLU Serbest Yeminli Ormancılık Bürosu’nda Orman Yüksek Mühendis Şahin İNCEDEMİROĞLU ve ortakları tarafından doğadan saf olarak toplanarak, temizlendikten sonra hijyenik şartlarda şişelenerek ham yağ,  hidrosol ve kurutulmuş paketleme ile analiz değerleriyle birlikte tüketiciye ve kullanıcısına sunulur.

İLKE VE PRENSİPLERİMİZ;

1-      Doğaya dost, saygılı ve geleceğe miras ilke ve prensiplerinde tedarik,

2-      İnsan sağlığına hizmet,

3-      Sağlıklı ve güvenilir tedarik,

4-      Hijyen ve sağlık şartlarına uygun imalat, şişileme ve paketleme,

5-      Güvenilir, itibarlı ve samimi pazarlama,

6-      Kabul edilebilir geri bildirim,

7-      Araştırma ve geliştirmeye katkı,

8-      Yöre ve ülke ekonomisine katkı. 

Neden Uçucu Yağlar, Tıbbi ve Aromatik Bitki Suları

Hepimizin bildiği üzere, günümüzde kullandığımız sentetik madde içermeyen, eczacılık ürünleri (tablet, kapsül, solüsyon, serum vb.) doğadan karşılanmaktadır.  Kullandığımız tüm eczacılık ürünleri büyük ilaç firmalarınca dünyanın değişik ülke, yöre ve coğrafyalarından yöre halklarına toplattırılarak, bitki özünde bulunan, protein, yağ, karbonhidrat, vitaminler, terpenler (vb.) bileşim ve molekülleri fiziksel ve kimyasal yollarla sentezleyerek, (Bileşim ve molekülleri ayırarak) sade ya da bileşik formunda içeriklerle, kimi saf çoğu zaman sentetik yollarla eczacılık ürünleri elde edilmekte; insan ve tüm canlıların tedavi ve iyileşmesi sürecinde kullanılmaktadır.

Canlılar için olmazsa olmaz şart besin ve beslenmedir. Tüm canlı yaşamı iyi beslenme ve sağlıklı bir yaşam üzerine kuruludur. İyi beslenme ve sağlıklı yaşam, her bir gıdanın içeriğinde bulunan besin elementleri ve vitaminler ile bileşim ve moleküllerin sağladığı fayda ve yarara bağlıdır.

Doğal ürünler tüketmek sağlıklı beslenme ve iyi bir yaşam sürmenin ön koşuludur. Günümüzde doğal ürünlere ulaşım zorlaşmıştır. Çoğunlukla genetiği ile oynanmış gıdalar, suni gübreleme ile yetiştirilmiş, zararlılara karşı ilaçlanmış, insan sağlığına zararlı maddeler içeren ürünler,  gıda korumada, şişeleme ve paketlemede kullanılan sentetik ve suni koruyucular nedeniyle iyi bir beslenme ve sağlıklı yaşam serüvenimiz bizlerin elinde olmayan, sunulanı tüketme mantığıyla tehlikeye düşmüştür. Bunun neticesinde insan ömrü kısalmış, hastalıklar çeşitlenmiş, artmış, insan bağışıklığı olumsuz yönde etkilenmiş ve insanoğlunun yaşam konforu azalmış,  ilaçlara muhtaç yaşamak mecburiyetinde bırakılmıştır.

Bunun farkına varan insanoğlu yeniden arayışlara girerek, organik üretime yönlenmekte ve doğal ortamında yetişmiş ürünlerin tüketiminde çare aramaktadır. Yeterli miktarda, kalitede ve tazelikte doğal ürünlere ulaşımın zor olduğu günümüzde, yegane çare; tüketimde, doğal ortamından toplanan tıbbi ve aromatik bitkilerden elde edilen uçucu yağlar ve aromatik sulara kolaylıkla ulaşabilmektir.

Tıbbi ve aromatik uçucu yağlar ve hidrosoller uygun bitki türü, kaliteli ürün, uygun miktar ve düzenli olarak kullanıldığında insan metabolizmasında iyi yönde önemli etkilere sahiptir. Düzenli olarak tüketildiğinde iyi bir beslenme ve gıda alımı ile hastalıklara yakalanma riskini azaltmakta, hastalıklara karşı direnci arttırmakta, iyileşmeyi hızlandırmaktadır.

Sağlığımız için hangi bitki türünün, metabolizma üzerine nasıl etkide bulunduğunun, tüketiminin ne miktarda olacağının bilinmesi çok önemlidir.

 

Sabit Kargo Fiyatı

Kapıya Teslim

Whatsapp İletişim

0533 363 06 68

350 TL Üstünde

Ücretsiz Kargo

Para İade Kolaylığı